Veikla: Lektorių laisvalaikis – Akvilė

2021-08-05

Kviečiame susipažinti su danų kalbos lektore Akvile ir paskaityti apie danišką laisvalaikį ir vasaros nuotaiką atspindinčią danišką frazę.  
 
Koks su danų kalbos kultūra ar šalimi susijęs laisvalaikis yra mėgstamiausias?
Važinėjimas dviračiu. Turbūt visi žino, kad Danijoje ši transporto priemonė yra pati populiariausia, patogūs dviračių takai yra nutiesti visur, o ir važiuoti lengva, nes Danija yra lygumų šalis. Aš dažniau važinėju dviračiu ne norėdama nuvykti iš vienos vietos į kitą, bet tiesiog atsipalaiduoti, mindama dviratį visada prisimenu Daniją. 
 
Kokia danų kalbos frazė galėtų apibūdinti vasarą ar vasaros nuotaiką?
Pyt med det. Lietuviškai tai būtų galima išversti kaip „nesvarbu“, „nieko tokio“, danų kalboje ši frazė naudojama tada, kai atsitinka kažkas, kas gali greitai suerzinti, bet neturi didelės reikšmės, pavyzdžiui, išsitepei ledais? Pyt med det. Pavėlavai į autobusą? Pyt med det. Frazė tikrai labai tinkanti vasarai, kada norisi mėgautis gražiu oru ir laisvu laiku, todėl į iškilusias problemas galima sureaguoti šia fraze. 
 
Koks mėgstamas filmas ar serialas labiausiai atspindėtų Danijos kultūrą?
Rita. Serialas apie mokytojos ir mokinių gyvenimą daniškoje mokykloje. Žiūrint serialą ne tik galima išmokti vertingų žodžių ar frazių, bet ir pamatyti, kaip veikia daniškų mokyklų sistema, kaip atrodo pamokos, ko vaikai mokosi ir kokie yra jų santykiai su mokytojais. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susidomėjote? Registruokitės į kursus:

    ĮmonėPrivatus asmuo