Veikla: Dienos išvykos Stokholmo apylinkėse (I): Sigtuna ir Fjäderholmarna

2022-01-28

Norint atsipūsti ar lankantis nebe pirmą kartą nuostabiajame Stokholme, galbūt norisi ieškoti atokesnių, ne tokių gausiai turistų lankomų vietų, kaip kad Karališkieji rūmai, rotušė ar senamiestis. Tokiu atveju galima imtis ieškoti kiek tolėliau nuo centro esančių, bet ne mažiau žavinčių vietovių, kurioms galėsite paskirti smagų pusdienį ar visą dieną, priklausomai nuo tempo, lankomų objektų ir asmeninių pageidavimų. Dvi tokios vietos: miestelis Sigtuna ir Fjäderholmarna sala.


Jei į Stokholmą vykstate lėktuvu ir skrendate į Arlanda oro uostą, pakeliui iki miesto centro galbūt esate matę nuorodų į Sigtuną. Šis nedidelis miestelis, kaip vietiniai patys giriasi, yra vienas seniausiųjų miestų Švedijoje, įsikūręs šiaurėje nuo Stokholmo centro. Patogiausia šią vietą pasiekti vykstant miestiniu traukinuku pendeltåg iki Märsta rajono, kur rekomenduotina persėsti į autobusą. Šiai kelionei nereikia pirkti papildomų bilietų, jei turite SL, Stokholmo viešojo transporto, galiojantį bilietą.

Autobusu atvykę iki Sigtunos, pagrindinius objektus rasite čia pat. Pagrindinė gatvė Stora gatan, kurioje rasite 

viską, ko gali prireikti išvykos metu: ir vietos pietums ar fikai, ir maisto prekių parduotuvę, taip pat nepraleiskite progos užeiti į jaukų nediduką knygyną ar saldainių parduotuvę Augusta Janssons karamellfabrik, kur pasijusite lyg pakeliavę laiku. Prasieikite žavia gatvele iki miesto muziejaus, kuriame pristatoma šios vietovės istorija. Pakeliui galite užsukti į rotušę (Sigtuna rådhus) ar bent apžiūrėti šį senąjį pastatą iš išorės. Apžiūrėję miestą galite ramiai atsipūsti prie vandens, šiltuoju sezonu gal net pavyktų rasti vietą maudynėms. Jei ieškosite žavios vietos fikai, užsukite į Tant Bruns kaffestuga (Laurentii gränd 3), kur galėsite pasivaišinti sumuštiniu su krevetėmis ar gardžiu mėlynių pyragu.

Jei norite kiek kitokios patirties ir vis planavote pamatyti Stokholmo archipelagą, bet neturite daug laiko ar nepakelsite ilgos kelionės laivu, puikus pasirinkimas plaukti į Fjäderholmarna. Į šią salą plukdo tik privatūs vežėjai, tad SL bilieto čia neužteks. Jums patinkančią plukdančią įmonę galite rasti internete, daugelis plukdo nuo Skeppsbron senamiestyje. Kad ir kokią įmonę išsirinksite, kelionė truks apie pusvalandį ir dažniausiai laiveliai kursuoja kas valandą.

Atvykus į nedidelę prieplauką išvysite žemėlapį, kurį sekdami ratu apeisite salą. Aš pirmą ratą apsukau per daug nesižvalgydama ir tai man užtruko apie pusvalandį. Antrą ratą skyriau nuodugnesniam vietų apžiūrėjimui ir nuklydimams nuo žemėlapio. Ši sala gali būti puiki kryptis, ieškant prabangios vietos pietums, kadangi saloje restoranų yra ne vienas. Taip pat čia rasite ir kavinukių, kur prisėdę fikai galėsite grožėtis akmenuotuoju kraštovaizdžiu. Mano rekomendacija tokiai vietai – Systrana Degens.
Taip pat šioje saloje rasite nedidelį valčių muziejų, erdvėms žaidimams su vaikais, amatininkų kaimelį bei įspūdingų vietų maudynėms. Kadaise Fjäderholmarna buvo naudojama kaip nedidelė karinė bazė, tad besidomintys karine technika tikrai gali leistis į kelią ir ieškoti šių objektų. Planuojant kelionę į Fjäderholmarna vertėtų prisiminti tai, kad viskas šioje saloje veikia tik salos sezono metu, kitu metu čia nedirba nei restoranai, nei plukdo laiveliai. Tad būtinai internete pasitikrinkite šiųmetinį salos darbo sezoną. Aš lankiausi saloje paprastą darbo dieną rugsėjo pradžioje, jau daugelis vietų nebedirbo.

Gal esate apsilankę šiose vietose ir turite patarimų tiems, kurie tik žada nuvykti į Sigtuną ir Fjäderholrmana?

Apie kitas šaunias vietas Stokholmo apylinkėse – jau netrukus!

Greta Barkauskytė, švedų kalbos lektorė ir Švedijos bei kelionių entuziastė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susidomėjote? Registruokitės į kursus:

    ĮmonėPrivatus asmuo