,,TRANSCOM Lietuva” iniciatyva gyvūnų prieglaudose

2024-03-14

Straipsnio "TRANSCOM Lietuva" iniciatyva gyvūnų prieglaudose paveikslėli

,,Transcom” – vienas žinomiausių darbdavių Lietuvoje. 1995 m. Stokholme įkurta užsakomųjų paslaugų įmonė į Lietuvą atkeliavo 2002 m., o nepraėjus nei aštuoneriems metams jau pateko į didžiausių šalies darbdavių dešimtuką pagal siūlomų darbo vietų skaičių. Šiuo metu tai – didžiausias klientų aptarnavimo paslaugų teikėjas Lietuvoje, turintis virš 950 darbuotojų Vilniuje ir Kaune. ,,Transcom” tinklas veikia 28 šalyse ir apima 30 000 darbuotojų, teikiančių paslaugas 33 kalbomis.

Tokie globalūs užmojai davė akstiną įmonei artimiau bendradarbiauti su vietinėmis bendruomenėmis ir įsilieti į jų veiklą. 2022 m. įmonės darbuotojai visame pasaulyje vykdė virš 200 lokalaus masto socialinių programų, tokių kaip pagalba Ukrainos karo pabėgėliams, ,,Transcom Bees” projektas apie ekologiško medaus svarbą Vokietijoje, Ispanijoje ir Lenkijoje bei kraujo donorystės kampanija Kanadoje, Kroatijoje ir Filipinuose.

O kokiomis gi iniciatyvomis užsiimta Lietuvos ,,Transcom” komanda? Darbuotojų apklausa parodė, kad populiariausias pasirinkimas – pagalba gyvūnų prieglaudoms. Praėjusiais metais komanda prieglaudai ,,Lesė” padovanojo šaldytuvą ir įvairių dovanų globotiniams.

Komandos vadovė Agnė mielai sutiko pasidalinti savo mintimis ir patirtimi šia tema.

Ar turite patirties dirbant su gyvūnais prieglaudose arba palaikant gyvūnų gerovę?

Daug patirties, susijusios su prieglaudomis, neturiu. Tačiau prieš kelis metus yra tekę savanoriauti kačių prieglaudoje ,,Katino svajonė”, o prieš metus turėjau progą apsilankyti gyvūnų prieglaudoje ,,Lesė”.

Iš tiesų, lankymasis prieglaudose yra ganėtinai nelengvas iššūkis, kadangi neapsakomai myliu gyvūnus, o ypatingai šuniukus, tačiau kiekvieną kartą apsilankius prieglaudoje, padėjus apsitvarkyti ar tiesiog pabendrauti su gyvūnėliais širdyje pasidaro taip lengva, ir tiek daug gėrio užsipildo viduje, jog kiekvieną kartą vis tvirčiau žinau, kad mano sekantis augintis bus būtent iš prieglaudos. 🙏🏻

Koks yra jūsų požiūris į įmonės iniciatyvas ar paramą darbuotojams, kurie siekia remti gyvūnų gerovę ar dalyvauti gyvūnų gelbėjimo veiklose?

Aš ,,visomis keturiomis” už! Bet kokia paramos forma bet kam, kam jos reikia, yra ypatingai svarbi, tačiau kalbant būtent apie gyvūnus – o kas, jeigu ne mes, žmonės, jiems padėsime?

O ir iš esmės tikiu, jog gerumas yra užkrečiamas, tad kuo daugiau ir kuo garsiau kalbama apie panašias iniciatyvas, tuo gražesnę aplinką kursime ne tik sau, bet ir kitiems. 🤗

Kaip manote, kaip dalyvavimas gyvūnų prieglaudose arba savanoriškas darbas gyvūnų gelbėjimo organizacijose gali paveikti jūsų darbo efektyvumą ir bendrą gerovę?

Kalbant apie darbo efektyvumą, manau, jog itin didelės įtakos tai neturėtų: juk dažniausiai planuojant tokias ir panašias veiklas ir yra svarbus planavimo aspektas, dalykų apgalvojimas… Nors, jeigu kalbėtume apie bendrą gerovę, kaip jau minėjau ir ankstesniame atsakyme, manau, kad tai atneštų daug šilumos ir gėrio į gyvenimą, kuriuo automatiškai norisi dalintis ir su kitais.  🙏🏻 Visgi, jeigu veiklos būtų organizuojamos įmonės, darau prielaidą, jog užsikrečiant tuo gerumu ir viskas aplink atrodytų kur kas šviesiau ir gražiau, o tuomet ir darbo efektyvumas galbūt galėtų būti kur kas geresnis… Juk, kai širdyje gera ir smagu, viskas aplink sekasi daug puikiau. 😊 😉

Šaltiniai:

https://backend.youpal.cloud/sites/default/files/2023-04/Transcom%20Sustainability%20Report%202022.pdf

https://www.transcom.com/lt/

https://investlithuania.com/news/transcom-one-of-the-10-largest-employers-in-lithuania-it-now-employs-more-than-800-employees/

Komentarai uždrausti.

Susidomėjote? Registruokitės į kursus:

    ĮmonėPrivatus asmuo