Kalbos: Kaip išsirinkti geriausius norvegų kalbos kursus?

2021-10-12

,,Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios” (J. V. Gėtė). Kalbų mokėjimas nuo senų laikų buvo didelė vertybė, o žmogus, kalbantis ne vien tik gimtąją kalba, buvo laikomas išsilavinusiu bei šviesiu žmogumi. Šių dienų galimybės kiekvienam žmogui leidžia išmokti tokią kalbą, kurios jam reikia ir taip greitai, kaip jis geba priimti informaciją, kurios gausu visur: specializuotose knygose, internete, kalbų mokyklose, net keliaujant ir bendraujant. Tad naujos kalbos išmokimas yra labai individualus.

Kalbos mokymosi būdai ir jų skirtumai

Vienas iš patraukliausių norvegų kalbos mokymosi būdų – individualus mokymasis. Jei visiškai nesate susidūrę su norvegų kalba, pirmuosius lygius rekomenduojama pradėti mokytis būtent kalbos kursuose su mokytoju. Tai praktiškas pasirinkimas,  jei turite ribotą laiką ir siekate intensyvaus mokymosi. Jei laikas nevaržo, rekomenduojama pasirinkti kalbos mokymąsi grupėje arba internetu.

Kuo skiriasi mokymasis norvegų kalbos individualiai, grupėje ar internetu? Individualus kalbos mokymasis su mokytoju padeda greičiau įgyti gramatikos žinių bei išsiaiškinti kalbos ypatumus, o medžiaga yra pritaikoma pagal žmogaus gebėjimus ir individualų informacijos įsisavinimo greitį. Toks kalbos mokymasis duoda greitesnį rezultatą bei padeda pasiekti išsikeltus tikslus. Tačiau turite žinoti, kad individualus kalbos mokymasis visada kainuoja daugiau, tad investuoti į kalbos išmokimą teks daugiau.

Norvegų kalbą mokantis grupėje, atsiranda didesnė galimybė diskutuoti, išgirsti bei pamatyti kitų žmonių pasiekimus, patirtį bei prisitaikyti ją sau. Per praktinius užsiėmimus grupėje vienos pamokos metu išgirstama daugiau temų, pasisakymų, papildomas  žodžių bagažą klausantis kitų žmonių. Buvimas grupėje taip pat suteikia galimybių matyti kitų narių progresą ir skatina motyvaciją. 

Jei jau turite norvegų kalbos pagrindus, tačiau norite pagilinti žinias arba lavinti praktinius kalbos vartojimo gebėjimus, mokymasis internetu yra tai, kas jums puikiai tiks. Nuotoliniai kursai tiks ir tuo atveju, jei esate tik pradedantysis, kadangi besimokant tokiu būdu labiau susitelkiama į mokymosi procesą, dėmesys koncentruojamas į ekraną, vaizdą ,garsą. Internetas atveria platesnes galimybes ir gyvenantiems atokiau, kadangi galima jungtis ir prie gyvai dirbančios grupės nepaliekant namų.

 

Patarimai, kaip išsirinkti geriausius norvegų kalbos kursus

Kaip išsirinkti tinkamiausius jums norvegų kalbos kursus? Keletas patarimų, į ką atkreipti dėmesį, renkantis norvegų kalbos kursus:

Draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Pasiūlymų tiek interneto platybėse, tiek ir kalbų mokyklų yra daug. Tačiau, kiek jie patikimi, inovatyvūs – nustatyti sunku, užima daug laiko informacijos rinkimui. Tad paskaitykite atsiliepimų skiltis bei paklauskite jau lankiusių žmonių nuomonės.

Mokymosi metodika. Jei esate pažengę norvegų kalbos vartotojai, išlaikę savo lygio testą peržiūrėkite būsimą mokymosi medžiagą, ar ji jums tinkama, pakalbėkite su kursų mokytojais, susidarykite nuomonę. Pasidomėkite, kokia mokomoji medžiaga bus naudojama, kodėl būtent tokia pasirinkta, kiek ji aktuali jums, pritaikyta prie jūsų poreikių ir jūsų norvegų kalbos mokymosi tikslų. Nemažiau svarbu, ar ji pakankamai nauja. Susipažinkite su įvairių mokytojų dėstymo metodika, juk pirmoji pamoka dažniausiai būna įžanginė ir nemokama. Taip lengviau atsirinksite, kas jums labiau tinka.

Kursų kaina. Ji labai svarbi kiekvienam besimokančiajam kalbos, o ypač, jei ketinate kalbos mokytis iki tam tikro lygio. Palyginkite ir pasidomėkite norvegų kalbos kursų kainomis bei pasirinkite jums labiausiai tinkančią. Lygindami nepamirškite atkreipti dėmesį į tai, kiek akademinių valandų aprėpia vieno lygio programa, ar į kainą įskaičiuota mokymo medžiaga, kokių papildomų verčių gausite pabaigę vieną programą (pavyzdžiui, ar mokykla pasiūlys siekti tolimesnių lygių, ar galėsite tęsti mokymąsi nuotoliniu būdu, jeigu ketinate išvykti, ar gausite nuolaidą, jei tęsite mokymasį toje pačioje kalbų mokykloje).

Užsiėmimų vieta. Galbūt kursų lankymo vieta nulems, kur jūs mokysitės norvegų kalbos ar gilinsite savo žinias. Jei vieta patogi, arti darbo ar namų, netriukšminga – puiku!

Grupės dydis (jei renkatės ne individualius kursus). Patogu mokytis, kai surenkamos ne didesnės nei 8–10 žmonių grupės.

Pedagogo asmenybė ir pasiekimai. Sužinokite kuo daugiau apie būsimą mokytoją – jo pasiekimus kalbos mokyme bei patirtį. Pabendraukite, esant galimybei ir įsitikinkite, kad jums bus gera mokytis iš konkretaus žmogaus.

Suteikiamas sertifikatas. Kaip jau minėjome, kursų, metodikų gausa yra didelė ir įvairi. Tad stenkitės pasirinkti tokią mokyklą, kuri suteikia specialius sertifikatus. Jie gali būti jums naudingi darbo paieškose bei vykstant į kitas šalis.

Prašykite papildomos medžiagos savarankiškam mokymuisi – medžiagos kartojimas ar papildomas skaitymas sustiprina jau turimas žinias.

Pasidomėkite visomis kursų teikiamomis galimybėmis. Dažnos mokyklos ar kursų grupės turi forumus internete, kuriuose papildomai diskutuojama norvegiškai. Pasidomėkite, ar mokykla naudoja papildomus mokymo įrankius: mokymo platformas, mobiliąsias programėles, galbūt turinys talpinamas jų socialiniuose tinkluose padeda mokytis norvegų kalbos, pažinti Norvegiją, jos žmones bei kultūrą.

Rinkitės jums patogų laiką. Rinkdamiesi kursus visuomet įvertinkite, ar laikas jums bus patogus ir ar tikrai galėsite juose dalyvauti.

Info.lt rekomenduoja – norvegų kalbos kursai.

Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susidomėjote? Registruokitės į kursus:

    ĮmonėPrivatus asmuo