Kalbos: Kaip elektroninė mokykla konkuruoja su tradicine mokykla?

2022-09-07

Kiekvienas mokymosi procesas turi sistemą ir funkcionuoja konkrečioje aplinkoje. Mūsų kalbų mokyklai persikėlus į virtualią mokymosi erdvę, prireikė naujos sistemos, tinkamos skaitmeniniam mokymosi procesui, ir aplinkos, kurioje galima rasti mokymuisi aktualius dalykus. Mokykla persikėlė į Moodle platformą, kuri ir skirta organizuoti mokymosi procesą, ir čia rado tai ko reikia, o gal net ir daugiau nei galėjo tikėtis.

Kitaip nei fizinė mokykla, kuri atrakinama tam tikru metu, elektroninė mokykla pasiekiama ir dieną, ir naktį. Turėdami e. mokyklos prisijungimus, prie kalbos kursų medžiagos mokymų dalyviai gali prisijungti patogiu laiku. Mobiliosios versijos palaikymas leidžia medžiagą peržiūrėti net ir neatsidarant kompiuterio ir nebūtinai esant namuose, naudotojui tereikia interneto ryšio.

Prieigą prie e. kursų suteiksime 100 dienų. O kai mokymų medžiaga lengvai prieinama, atsiranda puiki galimybė netikėtai primiršus taisyklę ją pasikartoti ar atsiradus laisvo laiko padirbėti su papildoma medžiaga. Tai sukuria geras sąlygas siekti rezultatų. Taip lengvai ir visada pasiekiama elektroninė mokykla įgyja pranašumą prieš tradicinę mokyklą.
Įtvirtinti gramatikos žinias, plėsti žodyną siūloma naudojant tokius patogius įrankius kaip Memrise, taip pat H5P palaikomą išmanųjį turinį, kurį lektoriai nesunkiai gali keisti ir papildyti pagal grupių poreikius. Taip pat elektroninėje mokykloje sudėtos ir mūsų lektorių sukurtos atmintines. Ir jeigu tik nespėjate su grupe ar jaučiate, kad sugebėsite mokytis savarankiškai, visada galite pasikliauti mūsų sukurtomis savarankiško mokymosi programomis PATS.

Pasikartojus medžiagą, aktyviai padirbėjus su įrankiais pats laikas žinias pasitikrinti atliekant testus. Grįžtamasis ryšys su rezultatais pateikiamas čia ir dabar, todėl visada galima dar kartą aktualizuoti probleminius dalykus.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad Moodle palaiko įvairius medijų formatus, kurie skaitmenizuotą mokymosi medžiagą paverčia interaktyvia ir nenuobodžia mokantis mintinai ar per asociacijas, vaizdo ir garso formatais.

Turbūt nesunku suprasti, kad apžvelgtos galimybės išryškina vieną elektroninės mokyklos savybę, tai – kuriančių išmanią mokymosi aplinką, efektyvinančių mokymosi procesą ir artinančių prie geidžiamų rezultatų priemonių įvairovė.

Būtų neteisūs tie, kurie manytų, jog naudojantis elektronine mokykla menksta lektoriaus vaidmuo. Taip, čia atsisakoma klasikinei mokyklai būdingo dominuojančio ir visus procesus apsprendžiančio lektoriaus vaidmens. Bet šioje mokykloje lektorius tampa moderatoriumi, pagalbininku, grįžtamojo ryšio formuotoju taip sukurdamas sąlygas mokymų dalyviui tapti aktyviu, savarankiškai veikiančiu ir suvokiančiu, kad sėkmė yra jo rankose, o rezultatas didele dalimi priklauso nuo jo paties indėlio.

Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus elementas yra tvarka mokykloje. Čia viskas kaip ir įprastoje mokyklos suskirstyta į temas ir poskyrius, čia rasite savo klasę su savo grupe, o vaikščiodami virtualiais koridoriais atrasite įdomių dalykų. Tai padeda ne tik patogiau orientuotis, bet ir didina motyvaciją mokytis.

Išbandykite nemokamas pamokas ir patys tuo įsitikinkite!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susidomėjote? Registruokitės į kursus:

    ĮmonėPrivatus asmuo