Kaip keliauja ,,Šiaurės kryptimi” bendruomenė?

2023-08-29

su kelionėmis susijęs tinklaraščio paveikslėlis

   Kalbėti apie keliones, kai baigiasi vasara? O kodėl ne? Sakyčiau, pats laikas. Juk po kelionių lieka daug prisiminimų ir patirtų įspūdžių. Ir norisi juk jais pasidalinti! Argi ne?  Taigi apie keliones paklausinėjome Šiaurės kryptimi bendruomenės: lektorės Sigitos, sekėjo Jokūbo, praktikantės Vaivos, „Transcom” talentų pritraukimo vadovės Martynos ir knygų recenzentės Irmos. Jie maloniai sutiko pasidalinti savo mintimis ir įžvalgomis apie atostogas ir keliones. Kviečiame ir jus paskaityti jų pasakojimus.

 Kur mieliausiai keliaujate vasarą?

Vasarą turiu vienintelį norą – pabūti prie jūros. Ir nebūtinai maudytis ar degintis. Man užtenka į jūrą žiūrėti, jūra kvėpuoti, jos bangų ošimo klausytis, – prisipažįsta Irma. Sigitą vasaromis taip pat labiausiai vilioja jūra, o Martyną ir ežerai. Visiems pašnekovams maloniausia būti gamtoje, tik Jokūbas vasaromis keliauja  po įvairius Lietuvos miestus ir miestelius. Beje, pirmenybę visi be išimties kalbinti pašnekovai teikia kelionėms Lietuvoje. Kita vertus, kaip tvirtina Vaiva, keliauti smagu bet kur, nes esmė yra pati kelionė.

Kokią prasmę keliavimas turi jūsų gyvenimui?

   Šio amžiaus žmonijos progresas atvėrė mums didžiules galimybes keliauti po visą pasaulį. Nuo Azijos iki Amerikos smalsuoliai su kuprinėm ir fotoaparatais šurmuliuoja būriais fiksuodami gražiausias pasaulio vietas ir, aišku, save. O grįžę namo peržiūrinėja nuotraukas ir prisimena smagiausias kelionės akimirkas. Taip lengviau išgyvena nuobodžią kasdienybę. Turbūt ir mano tikslai panašūs. Tik mes su vyru nemėgstame didelių sambūrių, todėl stengiamės ieškoti nuošalesnių, bet ne mažiau įspūdingų vietų, – samprotauja Irma. Jokūbui keliavimas leidžia pažinti kitas kultūras, žmones, jų kalbą, būdą ir kartu tai suteikia laimės, leidžia pailsėti nuo kasdienių darbų (ypač šiais laikais, kai pasaulio tempas vis greitėja). Martynai kelionės svarbios ir sveikatai, nes kasdien dirbant prie kopiuterio kelionės leidžia pailsėti akims, pajudėti ir pamatyti gražių gamtos vaizdų. Sigitai kelionės – tai galimybė susipažinti su naujais žmonėmis, kurie plečia jos akiratį ir skatina susimąstyti apie  supančią  naują aplinką. Panašiai keliones vertina ir Vaiva: poilsis, gerai praleistas laikas, naujos patirtys, erdvės pakeitimas skatina naują požiūrį, yra įkvėpimo šaltinis.

Koks jūsų gražiausias kelionės atsiminimas?

– Paryžiuje su mergina įsėdome į metro Charles de Gaulle – Étoile stotelėje nuo Triumfo arkos ir važiavome į kitą miesto galą pamatyti įvairių lankytinų objektų. Vagonui išlindus iš tamsaus tunelio, atsivėrė miesto vaizdai: įvairūs maži daugiabučių langai su mažais balkonėliais, langinėmis, įvairių atspalvių sienomis, gatvėse vaikštantys praeiviai, burzgiantys motoroleriai ir automobiliai. Likom apstulbę nuo sostinės grožio. Tiesiog žiūrėjome pro langą į prabėgančius vaizdus ir gėrėme miestą į save, – pasakoja Jokūbas.

-Visą vaikystę ir paauglystę vasarą keliaudavome ilsėtis į Kuršių Neriją. Šis kraštas iki šiol asocijuojasi su atostogomis ir išskirtine gamta, – prisipažįsta Martyna.

– Du gražiausi kelionių atsiminimai – pirmąkart pamatyti Alpių kalnai Italijoje, kurie užbūrė savo dydžiu, bei naktinis skrydis virš Bergeno – tarp septynių kalnų ir fjordų išraižyti apšviesti keliai bei jaukūs nameliai skrendant paliko neišdildomą įspūdį, – prisimena Sigita.

Irma papasakojo štai tokią istoriją :

– Tokių atsiminimų turiu begalę. Papasakosiu pirmą, iškilusį iš atminties. Važiavome su vyru į Nordkapą. Vieną vakarą sustojome Altoje ir užėjome į parduotuvę nusipirkti maisto. Mus besišnekučiuojančius eilėje išgirdo priešais stovėjusi moteris ir prabilo lietuviškai. Mes nustebome, o ji taip nudžiugo, kad iškart pakvietė į svečius. Ir mes sutikome. Reikia pasakyti, kad moteris išsiskyrė iš kitų žiemiškai – sportiškai apsirengusių norvegių. Irina (toks buvo moters vardas) buvo elegantiška ponia, apsiavusi aukštakulniais. Ji, kilusi iš Lietuvos, gyvenusi Kaune, ištekėjo už ruso jūrininko ir išvyko gyventi į Murmanską. Vėliau išsiskyrė, antrą kartą ištekėjo už norvego ir apsigyveno Altoje – šiauriausiame Norvegijos mieste. Apie tai Irina papasakojo mums, pirmą kartą sutiktiems žmonėms. Buvome karališkai vaišinami lašiša (jų pačių sugauta Šiaurės jūroje), vynu ir kava. Buvom priimti tarsi laukiamiausi svečiai. Irina be galo ilgėjosi Lietuvos, o mes jai buvome žmonės iš Tėvynės, vadinasi, savi. Išsiskyrėme praleidę kelias valandas su nepažįstama moterimi, kuriai net pokalbis su mumis lietuviškai buvo didelis džiaugsmas. Na, o mums liko šilčiausi prisiminimai iš šaltosios Altos. Nei Irinos pavardės, nei telefono numerio neužsirašėme, nes šio susitikimo negalima pavadinti užsimezgusia draugyste. Tai buvo kelionės staigmena, netikėtas malonus atsitiktinumas.

Vaiva prisimena: -Ko gero, kai buvau Islandijoje ir su draugais leidomės į tarpeklį, kuriuo krito krioklys. Mes susiradom tokią samanotą vietą, kur matosi tarpeklis su kriokliu, ir visi draugiškai „lukštenom“ mangą.

Ar mieliau keliaujate viena/vienas ar kartu su šeima/draugais?

   Visų pašnekovų atsakymai panašūs: su draugais, su artimaisiais, o Irmai ir Martynai mėgstamiausias kelionių partneris – savas vyras.

Be kokio daikto negalėtumėte įsivaizduoti savo atostogų svetur? Kokį daiktą jūs laikote būtinu bet kokiai kelionei?

Jokūbui: telefonas, knyga, juostinis fotoaparatas, gertuvė (ne niekada negali žinoti, kada užsinorėsi gerti).

Martynai: gera kompanija, tinkama apranga, gertuvė, akiniai, kremas nuo saulės.

Sigitai: gera knyga ir telefonas (nes ten visa informacija apie šalį, į kurią keliauji).

Irmai: telefonas ir elektroninė skaityklė (nes neužima daug vietos).

Vaivai: telefonas ir pailgas krepšelis prie diržo (nes jis visada yra prie tavęs saugiai, nesunkus, nevaržo judesių, neužima daug vietos).

 

Na va, ir visi atsakymai. Daug? Bet ir klausimų nemažai. Žinoma, keliauti įdomiau, negu apie keliones kalbėti. Bet tokiu būdu gali geriau pažinti žmones, o gal ir patirties pasisemti. Tad įdomių, prasmingų, įsimenančių kelionių ir jums visiems linkime!

O perskaitę straipsnį, gaunate galimybę nemokamai išmokti 20 su keliavimu susijusių žodžių jūsų pasirinkta skandinavų kalba:

Švedų kalba https://app.memrise.com/course/6464536/svedu-20-ord-om-resor/ 

Norvegų kalba https://app.memrise.com/course/6464527/norvegu-20-ord-om-reiser/ 

Danų kalba https://app.memrise.com/course/6464531/danu-20-ord-om-rejse/ 

Suomių kalba https://app.memrise.com/course/6464542/suomiu-20-sanaa-matkustamisesta/

Komentarai uždrausti.

Susidomėjote? Registruokitės į kursus:

    ĮmonėPrivatus asmuo