Darbostogos su ,,Šiaurės kryptimi”: darbuotojų patirtys ir patarimai

2024-07-29

Darbostogos su ,,Šiaurės kryptimi": darbuotojų patirtys ir patarimai

Darbas ir atostogos — iš pažiūros vienas kito priešingybės. Tačiau pastaruoju metu vis daugiau žmonių renkasi juos sujungti. Pasibaigus koronaviruso pandemijai, dalis darbuotojų ne tik nebegrįžo į ofisus, bet ir atrado galimybę pilnai išnaudoti nuotolinio darbo teikiamus privalumus. Jei dirbti galima iš bet kur, kodėl neiškeitus savo sofos į paplūdimio gultą? Tačiau ar tikrai darbostogos — du zuikiai vienu šūviu? O gal, du zuikius vydamas, nei vieno nepagausi? Savo darbostogų patirtimi sutiko pasidalinti mūsų vadovaujanti partnerė Jurgita, kalbų koordinatorė ir švedų kalbos lektorė Aurelija ir socialinių tinklų turinio kūrėja Agnė.

Kaip planuojate savo darbostogas? Ar yra kokie nors specifiniai žingsniai, kurių laikotės?

Aurelija: Planuojant darbostogas, manau, svarbu ,,pasverti” ar tikrai išeis suderinti ir darbą, ir atostogas, ar visgi labiau teks dirbti, ar daugiau norėsite paatostogauti, tačiau viskas įmanoma 😁. Vienaip ar kitaip, jei jau nusprendėte vykti padarbostogauti, svarbiausia yra rasti apgyvendinimo įstaigą su mažų mažiausiai puikiu interneto ryšiu, pakankamai erdvės jūsų darbui, arba pasidomėti, ar mieste/miestelyje/apylinkėse, į kurias vykstate, yra darbui draugiškų kavinių, bendradarbystės erdvių.

Agnė: Svarbiausia, žinoma, pasirūpinti, kad viešbutyje ar apartamentuse būtų patikimas interneto ryšys. Taip pat ir pati kelionė, aišku, atrodys kitaip – reikia ,,atsiblokuoti” kažkiek valandų per dieną darbui, taigi pramogoms lieka mažiau laiko. Darbostogoms turbūt labiau tinka poilsinės kelionės, kuriose turi daugiau laisvės.

Kokių privalumų Jums suteikia darbostogos?

Jurgita: Darbe esu praktiškai visą laiką. Jei ne fiziškai, tai mintimis tikrai. Svarbi mano darbo dalis yra idėjų generavimas, strategijų planavimas, sprendimų priėmimas. Taigi darbostogos puikus būdas ir dirbti, ir ilsėtis. Naujų vietų lankymas padeda atgaivinti protą ir įkvepia naujoms idėjoms, plečia akiratį, suteikia galimybių į darbą pažiūrėti iš kitos perspektyvos. […] Labiausiai atostogas vertinu už tai, kad padeda mintis nukreipti į platesnius akiračius, išsivaduoti iš kasdienės rutinos. Man patinka aktyvios, įspūdžių paliekančios, turinčios fizinių ar net buitinių iššūkių atostogos, Tuomet ir vėl gera sėstis prie darbo stalo, mėgautis rutina ir patogiu gyvenimu.

Aurelija: Man labai patinka darbostogauti Lietuvos pajūryje, pati esu iš ten kilusi, ten ramu, galima susikaupti, o atsipalaidavimui jūra ir pušynai visai šalia – pasaka! Smagiausia man yra tiesiog pakeisti aplinką. Nors įspūdžių penkiskart daugiau nei iš kasdienybės pažįstamoje aplinkoje, atrodo, kad stimuliuojamos nepažintų, naujai atrastų vietelių, spalvų, kvapų, skonių, smegenys pailsi kur kas labiau ir kokybiškiau.

Agnė: Didžiausias privalumas man — galimybė pakeisti aplinką ir suderinti darbą su kelionėmis. Net jei tai ir nėra ,,tikros” atostogos, vis vien smagu kažkur ištrūkti. Tai puikus būdas prasklaidyti kasdienę rutiną. Išsimaudęs jūroje prie darbo jau prisėdi geresnės nuotaikos ir labiau ,,užsidegęs”.

Kokių trūkumų ar neigiamų patirčių teko patirti?

Jurgita: Aišku, kyla rūpesčių prisitaikyti prie naujų darbo sąlygų, prisireikia kruopščiau suplanuoti darbo ir poilsio veiklas. Skirtingos laiko zonos kartais apsunkina darbų derinimą su kolegomis.

Aurelija: […] Italijoje vienoje vietoje nepasisekė su internetu, vis dingdavau per susitikimus, nesmagu. 🫣

Agnė: Prieš kelerius metus teko darbostogauti Palangoje. Neseniai buvau pradėjusi dirbti korepetitore nuotoliu būdu, taigi apsidžiaugiau gavusi progą darbą suderinti su atostogomis. Tai ir buvo mano pirmoji darbostogų patirtis. Įsiminė ji tuo, kad, deja, nelabai pasiteisino ir sukėlė šiek tiek sunkumų – pamokų laiką palikau tą patį, todėl tekdavo numatytu laiku skubėti atgal į kambarį… Bet dabar jau žinočiau, ką daryti kitaip.

Kokius patarimus duotumėte žmonėms, svarstantiems apie darbostogas, bet dar neapsisprendusiems?

Aurelija: Manau, kad pradžiai kuo puikiausiai galima pasirinkti tiesiog kitą Lietuvos miestą ir pabandyti keletui dienų suderinti darbą su naujais atradimais!

Agnė: Aš tos nuomonės, kad gyvenime visko reikia išbandyti kuo daugiau 😎. Pati esu ne kartą atradus naujų hobių ar nuostabių patirčių pabandžiusi tai, kas tikrai negalvojau, kad galėtų patikti. Tad net jei neesate įsitikinę, kad darbostogos – jums, siūlau vis tiek pabandyti. Nepabandęs juk nesužinosi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susidomėjote? Registruokitės į kursus:

    ĮmonėPrivatus asmuo